Aktualności Stomatologii i Protetyki

Obecność W&H w branży stomatologicznej

W&H w branży stomatologicznej

Dzięki wielu słynnym mieszkańcom Salzburg, w opinii międzynarodowej, stał się austriacką metropolią kulturalną w samym sercu Europy. Również firma W&H obecna w branży stomatologicznej promuje to miasto na całym świecie. Ta rodzinna firma, z jej główną siedzibą w Bürmoos, w pobliżu festiwalowego miasta Salzburga, ma istotny wpływ na sytuację ekonomiczną tego regionu produkty firmy W&H są rozpoznawane na całym świecie dzięki swej doskonałej jakości. Obecność W&H w branży stomatologicznej to zasługa zaangażowania i wnikliwej oceny rynku. Główna zasadą działalności firmy jest ścisła współpraca z ośrodkami badawczymi połączona z nieustannym dostosowywaniem się do wymagań rynku.

W&H to precyzja i niezawodność

Dowodem tego są produkty W&H stanowiące szczyt nowoczesnej technologii stomatologicznej. Pracownicy W&H to wysoko wykwalifikowani specjaliści w zakresie badania, projektowania i rozwoju a także wytwarzania oferowanych produktów. Nowoczesny zakład produkcyjny W&H i profesjonalizm obsługi zapewniają wysoki standard świadczonych usług. W&H działa zgodnie z surowymi wymaganiami systemu zarządzania jakością według Aneksu II Dyrektywy 93/42/EWG i ISO 13485. Spełnia również wymagania GMP (Good Manufacturing Practice). Jednak sam postęp techniczny to nie wszystko. Praca zespołowa, harmonia i odpowiedzialność mają również decydujący wpływ na satysfakcję klientów, pracowników i osób związanych z W&H. Produkty W&H spełniają wymagania odpowiednich norm europejskich np. dotyczącej urządzeń medycznych, kompatybilności elektromagnetycznej, niskiego napięcia i maszyn. Zgodnie z wymaganiami tych norm produkty mogą być oznaczone wymaganym znakiem CE. Oczywiście produkty, które nie podlegają przepisom żadnej normy lub takie, dla których oznaczenie CE nie jest przewidziane (np. części zamienne, niektóre akcesoria) nie mogą być tym znakiem oznaczane.

Jeśli Bardzo Boisz Się Dentysty

Boisz Się Dentysty
Boisz Się Dentysty — Porady

Wielu z nas ciągle jeszcze kojarzy słowo DENTYSTA ze stresem i bolesnym zabiegiem. Są to najczęściej wspomnienia z dawnych lat, kiedy środki znieczulające nie były jeszcze szeroko stosowane. Obecna dentystyka ma do dyspozycji wiele środków, które zapewniają całkowity komfort pacjenta na fotelu dentystycznym.

We współczesnych gabinetach dentystycznych każdy zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, które jest powszechnie znane. W przypadkach zabiegów bardziej skomplikowanych, lekarze dentyści stosują znieczulenie ogólne. Zabiegi takie odbywają się w dużych klinikach dentystycznych lub w szpitalach.

Istnieje jeszcze inna skuteczna metoda walki ze stresem, dobrze znana i szeroko stosowana na kontynecie Amerykańskim:

Gaz Rozweselający (Laughing Gas) jest to mieszanka podtlenku azotu oraz tlenu. Mieszanka tych gazów została odkryta i zastosowana jako środek znieczulający już w 18-tym wieku. Obecnie gaz ten jest stosowany w wielu nowoczesnych gabinetach dentystycznych, stosowany jest on również poczas porodów w wielu szpitalach Kanady.
Działanie tego gazu nie posiada żadnych efektów ubocznych, oraz nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta. Gaz ten jest stosowany z powodzeniem u dzieci i dorosłych podczas wielu zabiegów dentystycznych.
Podaje się go poprzez maskę nakładaną na nos pacjenta. Efektem działania tego gazu, jest kompletna relaksacja, która pomaga w walce ze stresem i uśmierza ból.

W opinii wielu dentystów, którzy stosują gaz rozweselający tkwi przekonanie, że stosowanie tego środka pozwala na podniesienie jakości usług dentystycznych, a także pozwala skrócić czas wizyty w gabinecie dentystycznym.

Po kilku latach stosowania gazu w naszym gabinecie, jesteśmy w pełni skonni przychylić się do tej opinni, zwłaszcza w przypadkach, gdy pacjentami są dzieci.

Co Boli w Zębie?

Na skutek swej twardości, ząb wydaje się być tworem martwym. Tymczasem wiadomo, że ból odczuwa tylko żywa, unerwiona tkanka.

Wewnątrz zęba znajduje się miazga, nazywana nerwem zęba. To właśnie dzięki niej, ząb jest ściśle związany z resztą ustroju, «żyje i czuje». Każdy ból zęba sygnalizuje o jego chorobie, która może być wywołana przez próchnicę lub jej następstwa.

 

Próchnica zębów dotyka przeszło 90% ludzi na świecie

 

Początkowe stadium próchnicy charakteryzuje się tym, że na szkliwie zęba pojawia się niewielka, kremowa lub ciemna plamka, która następnie powiększa się. Typowymi miejscami powstawania próchnicy są bruzdy między guzkami zębów, a także szczeliny i powierzchnie styczne.

Mało widoczny ubytek z czasem powiększa się, obejmując dalsze pokłady twardych tkanek zęba, czyli szkliwa i zębiny. Jeśli ząb nie zostaje w porę wyleczony, szkliwo pod wpływem żucia twardych pokarmów zapada się i powiększa ubytek. Próchnica rozwija się i zaczyna atakować bardzo ważną dla zęba tkankę jaką jest miazga. Wtedy pojawia się silny i rwący ból. Jak wiadomo miazga znajduje się we wnętrzu zęba i otoczona jest zębiną i szkliwem. Zapalenie miazgi spowodowane przez próchnicę powoduje wysięk, który nie znajdując ujścia uciska zakończenie włókien nerwowych i wywołuje ból.

Kiedy zapalenie miazgi jest minimalne, ból zwykle jeszcze nie występuje, lub pojawia się tylko po nagłej zmianie temperatury w jamie ustnej lub po spożyciu pokarmów słodkich lub kwaśnych. W takim stadium rozwój próchnicy może być zatrzymany i uleczony przy zachowaniu żywej miazgi.

Jeśli ząb zaczyna boleć bez określonych bodźców zewnętrznych, przez dłuższy okres czasu, nieraz przez kilka dni, mamy do czynienia z zaawansowanym zapaleniem miazgi. W takim przypadku zmiany, które nastąpiły w nerwie są już nieodwracalne. Taką infekowaną miazgę należy usunąć, ząb będzie już martwy.

Zdarza się, że po kilku dniach ząb przestaje boleć bez leczenia. Nie oznacza to jednak, że ząb wyzdrowiał. Proces infekcji zniszczył całkowicie miazgę, która nie odczuwa już bólu. Bakterie ciągle jednak atakują organizm. Jest ich coraz więcej i stają się coraz silniejsze. Pojawia się zgorzel, infekcja zaczyna atakować kość wokół korzenia zęba. Przejawia się to bardzo silnym, promienistym bólem. Drogą naczyń krwi0nośnych, takie zakażenie, może się niekiedy rozprzestrzenić po całym organizmie i może być przyczyną wielu schorzeń i dolegliwości.

Mamy jednak nadzieję, że poprzez odpowiednią, codzienną higienę oraz systematyczną kontrolę w gabinetach dentystycznych nie będziecie Państwo narażeni na przykre doświadczenia poruszone w tym artykule.